Každý majiteľ štvorkolesového tátoša chce mať istotu, že ak sa nedajbože stane nejaká nehoda alebo čo i len malý ťukanec bude všetko preplatené poistným krytím. Kto by chcel riskovať? Najmä ak v prípade neuzavretej PZP hrozí niekoľko tisícová pokuta. Aké máme teda možnosti pri poistení áut?

PZP

Povinné zmluvné poistenie, ktoré musí mať podľa zákona každý z nás. Ponúka ho asi každá poisťovňa na Slovensku. Kryje iba škodu, ktorú spôsobíte inému účastníkovi nehody (z vašej viny), nie Vám. Kryje ako materiálne škody tak aj škody na zdraví a trvalé následky spojené s nehodou.

PZP a pripoistenia

Poisťovne ponúkajú platené pripoistenia k PZP. Väčšina v rôznych balíčkoch. Pripoistiť si tak môžete prípad požiaru, krádeže, lesnej zvery, snehu, víchrice a podobným živlom. Alebo poistenie proti trafeniu výtlku. Pri takýchto pripoisteniach už dostávate peniaze z poisťovne vy. Asistencia pri defekte nie je výnimkou.

Havarijné poistenie

Najdrahšie riešenie ale zároveň riešenie, ktoré toho pokryje najviac je havarijná poistka. Vhodná je práve pre novšie automobily. V rpípade ak zaviníte nehodu, poisťovňa kryje škody aj Vám. Nie je to až také jednoduché keďže tam platí spoluúčasť (väčšinou od 5 do 15%). No v prípade ak beriete auto na lízing inú šancu nemáte, keďže úverová spoločnosť ho takmer vždy vyžaduje.

To bol krátky prehľad možností pre poistenie auta v spolupráci s poistit.sk Viac info a online kalkulačku pre výpočet PZP a havarijnej poistky nájdete TU